ЗПСШ - захворювань, які передаються статевим шляхом
Захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) - ряд хвороб, об'єднаних в цю групу на основі єдиного шляху передачі

« Для вагітних ліки від застуди небезпечні »


Експертами зроблено попередження, з якого випливає - вплив окремих компонентів лікарських препаратів від грипу і застуди на здоров'я вагітної жінки і її майбутньої дитини поки ще не вивчений. Тому жінкам, які перебувають "в положенні" рекомендується по можливості від їх прийому утримуватися.

У деяких препаратів, які зазвичай приймаються під час застуди та грипу, можливо вміст речовин, небезпечних для нормального розвитку плоду. "Щорічно в зимові місяці нам дзвонять вагітні жінки або годують мами з питаннями щодо того, чи можна їм приймати ліки від застуди чи грипу, і які ліки для них і їх малюків безпечні", - говорять учені педіатри з Каліфорнійського університету, США.

У багатьох ліках міститься близько шести речовин від різних симптомів. Якщо вже доводиться приймати лікарські препарати від застуди, приймайте тільки ті, які по максимуму спрямовані саме на симптоми, які ви відчуваєте. А також тільки ті препарати, в яких міститься мінімальна кількість інгредієнтів.

Також слід уникати коштів від нежитю, прийом яких здійснюється перорально, особливо на початковій стадії вагітності. Дані препарати пов'язані з ризиком набуття плодом дефектів черевної стінки. У таких випадках краще всього використовувати назальний спрей або краплі саліна.

Особливо слід бути пильним з трав'яними препаратами. Більшість ліків містять лікарські трави, дія яких на жінок, які перебувають у стані вагітності не вивчено.

Не варто захоплюватися льодяниками містять ті чи інші ефірні масла. У леденцах може перебувати цинк та вітамін С. В період вагітності вищевказані речовини слід приймати в помірних дозах (в день 80-100 мг вітаміну С і 11 мг цинку), а ось сиропи від кашлю у своєму складі не повинні містити спирт.